7 грудня

Вихідний у Дніпрі: Фрески творчості А. Вівальді 
«Чотири пори року»

екскурсійний тур (1 день)
Запоріжжя - Дніпро - Запоріжжя

Вишукана розкіш, пишність і химерна естетика епохи бароко в повній мірі знайшли втілення в творчості знаменитого венеціанця Антоніо Вівальді. Його називають «італійським Бахом», і неспроста: за 63 роки життя музикант написав близько 800 творів, включаючи опери, хорові твори, більше 500 концертів для різних інструментів і оркестру. Талановитий композитор-новатор, віртуозний скрипаль, блискучий диригент і педагог, він залишив після себе не тільки багаті творча спадщина, а й стільки загадок, що багато хто з них не розкриті до сих пір. Навіть точне місце його спочинку невідомо нащадкам. Але незвичайна музика Вівальді, над магнетизмом якою не владний час, збереглася в своєму первозданному вигляді і сьогодні займає почесне місце серед найбільших надбань світового музичного мистецтва.


Програма

10:00 Виїзд із Запоріжжя (пл. Маяковського - к/з Глінка - Дніпровська РА).
11:30 Прибуття до Дніпра.
Програма першої половини дня буде опублікована ближче до дати поїздки.
  Міні-екскурсія «В органному царстві» у Дніпропетровському будинку органної і камерної музики.
Ми розповімо все, що стосується органу і його історії. Захоплююча розповідь про Брянський собор (у нім з 80-х років минулого століття оселився найголовніший герой концертного залу - Його Величність Король Орган), про архітектурні особливості і його неповторну історію, яка повна непередбачуваними поворотами. Будинок органної і камерної музики - розташовувався в одній з найкрасивіших будівель міста Дніпра. Будівля колишньої православної церкви (Свято-Микільський храм) в стилі неокласицизму з елементами бароко, побудованою в 1915 році, що належить до найкращих зразків архітектурних споруд Єкатеринославу початку XX століття, і зараз є прикрасою міста. Над оформленням концертного залу працювали міські художники, прикрасивши стіни зображеннями великих композиторів.
15:00  Концерт органної музики - «Фрески творчості Антоніо Вівальді. «Чотири пори року» в Дніпровському Будинку органної та камерної музики.
Шедеври великого композитора виконують Ксенія Бєлікова (орган), Ольга Кутакова (скрипка), Всеволод Літучий (флейта), Тетяна Окіпна (вокал), Тетяна Волкова (художник). Автори проєкту, ведучі - народна артистка України Тетяна Бабич, Олена Гамова (музикознавець).
Під час концерту в режимі реального часу художник малюватиме полотна, наповнені емоціями та фарбами музики Антоніо Вівальді. Ці картини будуть подаровані слухачам!
Антоніо Вівальді - італійський композитор, скрипаль-віртуоз, педагог, диригент, католицький священик, один із найвидатніших композиторів в історії. Помер у бідності , в середині XVIII століття І був забутий на довгі роки ... Але через 300 років його твори викликають захоплення і їх грають у найбільших концертних залах світу. Його найвідомішою роботою є цикл із чотирьох скрипкових концертів «Пори року», які і через століття залишаються приголомшливими!
Адже музичний світ, по суті, не придумає нічого кращого і все також захоплюватиметься його творами та переграватиме їх. Вівальді вважається одним із найбільших представників італійського скрипкового мистецтва XVIII століття, за життя здобув широке визнання у всій Європі. В основному він відомий завдяки своїм інструментальним концертам, особливо для скрипки. Музика Вівальді стала знову набувати популярності у XX столітті. А на сьогодні музика великого композитора звучить не лише у виконанні скрипки, а й інших музичних інструментів.
16:30 Виїзд додому.
18:00 Повернення до Запоріжжя.

 

Вартість:

650 грн.

До вартості входить:

  • проїзд комфортабельним автобусом;
  • екскурсійне обслуговування згідно з програмою;
  • вхідні квитки на концерт;
  • супровід групи керівником;
  • медичне страхування.

До вартості не входить:

  • харчування;
  • особисті вирати.

 

Замовити поїздку
 

Антоніо Вівальді. Цікаві факти

- Після 1840 року багато рукописні варіанти творів Вівальді були загублені і надовго зникли з пам'яті людей. Деякі ноти потрапили в руки його колег композиторів, а також близьких родичів.
- Своєму «другого народження» Вівальді зобов'язаний італійському музикознавцю Альберто Джентили, який займався активним пошуком творів композитора. У 20-і роки XX століття до нього дійшли чутки про розпродаж рукописних партитур, які зберігалися в монастирському коледжі в Сан- Мартіно. Серед них Джентили виявив 14 томів творів Вівальді, до сих пір залишалися невідомими публіці - 19 опер, понад 300 концертів, безліч духовних і світських вокалізів.
- Пошуки втрачених творів Вівальді ведуться до цього дня. У 2010 році в Шотландії було знайдено його Концерт з флейтою. У 2012 році світ дізнався його невідому оперу «Orlando Furioso».
- Шанувальниками мистецтва Вівальді були відомі сучасники музиканта. Серед його слухачів були король Данії Фрідріх IV і Папа Римський Бенедикт.
- У венеціанському путівнику для іноземців, датованому 1713 роком, батько і син Вівальді згадуються як найбільш вправні скрипалі серед музикантів Венеції.
- «Візитна картка" Вівальді - цикл скрипкових концертів «Пори року» - в оригінальній версії іменується «Чотири пори року» «Le quattro stagioni».
- Тільки у 40 опер з 90, про які згадує композитор, вдалося підтвердити його авторство.
- Епіграфами до концертів, що становлять цикл «Пори року», поставлені сонети. Автор їх невідомий, але припускають, що вони теж належать Вівальді.
- Вівальді та Моцарт поховані на одному цвинтарі у Відні, там ховали одних з найбідніших представників населення.
- У знаменитому фільмі «Красуня» музика Вівальді, за задумом режисерів, стала однією з ілюстрацій світу вищого суспільства. У стрічці звучать вівальдіевскіе «Пори року» - три концерти з чотирьох.
- Вівальді належить крилата фраза: «Коли достатньо однієї скрипки, не використовують дві».
- Італійські вчені близько трьох років тому зробили приголомшливе відкриття - виявили так званий «ефект Вівальді». Вони провели експеримент, в результаті якого з'ясувалося, що періодичне прослуховування «Пір року» зміцнює пам'ять у людей похилого віку. 


Back to top