23 листопада
Вихідний у Дніпрі: вистава-концерт «Музичний Код Баха»
екскурсійний тур (1 день)
Запоріжжя - Дніпро - Запоріжжя
Про Баха та його твори для органу хоча б раз у житті, але чули навіть ті, хто віддає перевагу зовсім іншій музиці, а не класиці. Бах - геній, планета, всесвіт, океан... І справді, що може затьмарити світло головного світила у величезному музичному Всесвіті, ім'я якого - Йоганн Себастьян Бах? Правильно, ніщо. А отже, музика німецького генія житиме у віках, зачіпаючи найсвітліші струни наших душ. Як це було завжди... В його часи ніхто так не писав музики. Кожен бахівський твір - це окрема перлина. «Вивчайте Баха! У ньому ви знайдете все» - сказав композитор Йоганнес Брамс. Сьогодні Lila Travel запрошує вас у прекрасну подорож у світ Музики. А компасом у цій подорожі слугуватиме творчість великого генія - Йоганна Себастьяна Баха.
Програма:
10:00 | Виїзд із Запоріжжя (пл. Маяковського - к/з Глінка - Дніпровська РА). |
11:30 | Прибуття до Дніпра. Програма першої половини дня буде виставлена ближче до дати екскурсії. За бажанням групи можна заїхати в індійське кафе «Говінда». Тут на Вас чекає привітний прийом, приємна екзотична музика, приглушене світло, тягучий аромат пахощів і чудова вегетаріанська кухня, приготована за старовинними індійськими рецептами. |
14:30 | Міні-екскурсія «В органному царстві» у Дніпропетровському будинку органної і камерної музики. Ми розповімо все, що стосується органу і його історії. Захоплююча розповідь про Брянський собор (у нім з 80-х років минулого століття оселився найголовніший герой концертного залу - Його Величність Король Орган), про архітектурні особливості і його неповторну історію, яка повна непередбачуваними поворотами. Будинок органної і камерної музики - розташовувався в одній з найкрасивіших будівель міста Дніпра. Будівля колишньої православної церкви (Свято-Микільський храм) в стилі неокласицизму з елементами бароко, побудованою в 1915 році, що належить до найкращих зразків архітектурних споруд Єкатеринославу початку XX століття, і зараз є прикрасою міста. Над оформленням концертного залу працювали міські художники, прикрасивши стіни зображеннями великих композиторів. А потім на Вас чекає прекрасний концерт органної музики! |
16:00 | Вистава-концерт «Музичний код Баха» у Дніпропетровському будинку органної та камерної музики. Єдиний спектакль в Україні про творчість та життя Й.С.Баха. У програмі музика Йоганна Себастьяна Баха. На вас чекає не традиційний концерт органної музики, а справжня костюмована вистава, під час якої ви познайомитеся з історією життя і розгадкою таємниць Генія та його чудової музики. Виконавці: Ксенія Бєлікова, Валерія Багдасарова (орган), квартет саксофоністів «Saxcess», ансамбль академічного співу «MAGIX», Ольга Кутакова (скрипка), Всеволод Літучий (флейта), Олександр Бєлоусов (ф-но), Сергій Міледін, Олена Гамова (художнє слово), Тетяна Улькіна, Галина Мисливець (сопрано)… Йоганн Себастьян Бах - великий німецький композитор XVIII ст. Він був композитором і музикантом, математиком і механіком, автором перших монограм. «Не струмок! Море - має бути йому ім'я», - сказав про Баха великий Людвіг ван Бетховен. Минуло вже понад двісті п'ятдесят років від дня смерті Баха, а інтерес до його музики все зростає. За життя композитор не отримав заслуженого визнання. Інтерес до музики Баха виник майже через сто років після його смерті: 1829 року під керуванням німецького композитора Мендельсона публічно виконали найбільший твір Баха - «Страсті за Матвієм». Предки Баха здавна славилися своєю музикальністю. З роду Бахів виходили флейтисти, трубачі, органісти, скрипалі. Зрештою кожного музиканта в Німеччині почали називати Бахом і кожного Баха - музикантом. Цього вечора у Вас є унікальна можливість поринути у світ чудової музики і свята в колі своїх друзів (можливі колективні замовлення). І нехай над Землею і у Ваших серцях звучить тільки музика! |
17:30 | Виїзд додому. |
19:00 | Повернення до Запоріжжя. |
Вартість:
650 грн.
У вартість входить:
|
У вартість не входить:
|
|
Цікаві факти про Йоганна Себастьяна Баха
1. Першим його вчителем музики був старший брат. Вчити Йоганна Себастьяна він почав, коли тому було десять років.
2. У Баха було вісім братів і сестер, причому він був наймолодшим з них. Але коли йому було всього десять років, діти осиротіли, залишившись без батьків.
3. Йоганн Себастьян Бах походив із династії музикантів. Його предки впродовж поколінь тим чи іншим чином займалися музикою.
4, У юності він співав у церковному хорі.
5. У Німеччині встановлено цілих 11 пам'ятників Баху.
6. Життя Баха присвячено два десятка документальних і художніх фільмів.
7. Діти композитора продовжили його справу, і домоглися досить помітного успіху. Незрівнянного, втім зі славою їх батька.
8. Йоганн Себастьян Бах любив спати під музику.
9. Великий композитор не відрізнявся стриманим характером. Виходячи з себе, він останніми словами проклинав своїх підлеглих і навіть займався рукоприкладством.
10. Йоганн Себастьян Бах є найкращим композитором в історії людства за версією популярного видання New York Times.
11. Музика Баха була запущена в космос. Вона міститься на тому самому знаменитому золотом диску, який відправився в нескінченну подорож між зірками на космічному апараті «Вояжер».
12. У середині XVIII століття в Німеччині було створено «Баховську спілку», члени якої займалися вивченням творчості цього композитора. Зі своїм завданням вона впоралася за 50 років, після чого була розпущена.
13. Будучи людиною прогресивних поглядів, Йоганн Бах чимало постарався, щоб до співу в церковному хорі почали допускати не тільки чоловіків, а й жінок.
14. Про творчість Баха дуже високо відгукувався інший великий композитор - БетховенВсесвітньо відомий письменник Гете вважав Йоганна Себастьяна Баха своїм улюбленим композитором, стверджуючи, що його музика допомагає відчути гармонію з самим собою.
15. Протягом життя Бах склав понад 1000 музичних творів.
16. Композитор чудово грав на такому складному музичному інструменті, як орган. Більш того, він і зараз вважається одним з найбільш віртуозних органістів в історії музики. Також він неповторно грав на клавірі.
17. Після смерті Йоганна Баха він поступово був забутий, а його могила загублена. Її виявили лише в кінці 19-го століття, причому абсолютно випадково.
18. За своє життя Йоганн Себастьян Бах відзначився у всіх музичних жанрах, крім опери.
Пристрасті в їжі у нього були досить своєрідні. Наприклад, він любив ласувати оселедцевими головами.
19. Бах за своє життя встиг пожити в 8 містах, але ніколи не залишав рідної країни надовго.
20. Один наймач настільки не хотів відпускати Йоганна Баха, що намірився змінити роботодавця, що наскаржився на нього в поліцію, і в результаті композитор просидів під арештом майже місяць.
21. У нього був не тільки абсолютний слух, а й просто неймовірна пам'ять. Бах запросто міг зіграти раніше невідомий йому музичний твір, прослухавши його всього один раз.