3 листопада
Дивовижне поруч!
Ландшафтний сад Світлани Кульбашної
+ усадьба Бергманів
екскурсійний тур (1 день)
Запоріжжя - Дніпропетровська обл. - Запоріжжя
Ландшафтний парк Світлани Кульбашної - місце чудове та вже майже культове. За своєю красою цей сад може посперечатися з відомими квітковими оазами Європи! Кажуть, що не буває двох однакових садів і двох однакових днів в тому самому саду.
Прекрасный сад красив и ярок, пылает красками цветов,
Как пестрый мир из лоскутков - Природы царственный подарок…
Тут хочеться затриматися, щоб якомога довше насолоджуватися спогляданням створеної там краси. Райський куточок - сад, зроблений Майстром та самою Природою!
Програма:
10:00 | Виїзд із Запоріжжя (пл. Маяковського - к/з Глінка - Дніпровська РА). |
11:00 | Екскурсія «Цікаве Придніпров'я: садиба Бергманів» (смт. Солоне у Дніпропетровській області). Будівля дійсно дуже красива та незвичайна. Затишний палац, якому понад півтора століття. Літопис садиби, втім, як і історія всієї родини переселенців Бергманів, водночас цікавий і досить сумний. Його стіни просякнуті славною та трагічною історією двох німецьких братів. Кохання, шляхетність та занапащені долі бачила садиба. Цю садибу часто називають домом барона Енгельгардта, оскільки село було засноване у володіннях барона. Після 1861 р. ці землі придбали брати Бергмани, менонітські переселенці з Німеччини. Вони збудували будинок, цегельно-черепний завод, невеликі підприємства харчової промисловості, займалися сільським господарством. Подальша історія є банальною. Революція 1917 р. не пощадила нікого. Майно було націоналізоване (читай розкрадено), а самих братів Бергманів розстріляли. Нині там є меморіал, до якого приїжджають нащадки німецьких колоністів. А вцілілі діти братів Бергманів 1923 р. поїхали до Канади, де й зараз живуть їхні нащадки. На сьогоднішній день садиба Бергманів є пам'яткою архітектури ХІХ ст., що охороняється законом. Будинок Бергман зараз є Музеєм історії Солоного. |
14:00 | Екскурсія «Сад, зроблений Майстром та самою Природою» в авторському приватному ландшафтному саду Світлани Кульбашної (тривалість - 3 години). Це єдиний у нашому регіоні приватний парк, відкритий для відвідин із 2015 р. Парк площею понад один гектар розташований на березі річки Дніпро, створений в англійському стилі. І повірте, тут є все, що потрібно для любителів природи: чудова гладь величного Дніпра, березовий гай, сосновий бір, найкрасивіші квітники, зарослі балки, альпійські лужки… Годинну захоплюючу екскурсію територією проведе господиня саду. Світлана Кульбашна - ландшафтний дизайнер (м. Дніпро), посіла перше місце у конкурсі проектів на представлення українського ландшафтного дизайну, організованому Міжнародною спілкою творців ландшафтів. «Безглуздо все те, що не оспівано», - писала Марина Цвєтаєва. І мені подобається поетизувати свій сад, малювати та фотографувати у найкращі моменти його життя. Створення таких моментів - особливе задоволення», - каже Світлана Кульбашна. На створення свого ландшафтного парку дизайнера надихали подорожі Європою. На берегах Луари у Франції вона побачила прекрасні парки в замках і чарівні сади в садибах простих людей. Майже всі були відкриті для вільного відвідування. Така відкритість, готовність людей ділитися красою, ідеями, часом, залишили в її душі незабутнє враження. І вирішила... перетворити ділянку землі на березі Дніпра на квітучий райський куточок! Ви почуєте історію створення саду, пройдете стежками, зупиняючись біля квітників, малих архітектурних форм, скульптур та інших споруд: «Для мене сад - це таке ж місце проживання, як і кімната, будинок, тільки замість меблів оточують живі рослини… Сад без слів розкаже і про себе, і про садівника, розкаже щиро, викладе всю правду, чи не анкетні дані. Уважному спостерігачеві він повідає про садівнику все - яка у нього освіта, які книги він читав, де він побував, що бачив, що любить, чи щасливий він, що його хвилює, «він» - чоловік чи жінка (або їх двоє), є чи в сім'ї діти та старі, наскільки багаті господарі духовно та матеріально… Ось тому виставляти свій сад на загальний огляд - це означає розкривати душу перед незнайомими людьми. А такий душевний стриптиз дається нелегко. Дивовижний сад, ні на який інший не схожий, «свій власний». Поєднання кольорів радують око та серце. Якщо згадати тему «Людина-сад», то для себе я її визначила як квітуча долина. Відкрита погляду, тому що ховати тут нічого не треба, все приносить задоволення...» - Світлана Кульбашна. |
Самостійна прогулянка прекрасним садом. Обід. Пропонуємо насолодитіся природою, чудовими квітковими композиціями і просто відпочиті, подихаті свіжим повітрям на зеленій галявині. І обов'язково візьміть із собою фотоапарат! Красива та оригінальна фотосесія обов'язково вийде! Тут - традиційні англійські галявини, квіткові газони, гірлянди плющів, хвойники. Тут цвітіння одних рослин змінює колір інших, тому сад пахне цілий рік. Сюди приїжджають для найкрасивіших весільних фотосесій, проводять вишукані свята та душевні зустрічі. Тут збирається творча інтелігенція, художники та музиканти. Парк щедро ділиться з ними своєю красою, надихаючи на нову творчість. Увага! За бажанням групи можна: - замовити обід на будь-який смак (від 150 грн.), попередньо обговорюється під час бронювання туру; - пообідати у кафе; - самостійно влаштуйте пікнік у саду. А також пропонуємо відвідати інші цікаві місця, що знаходяться поряд (див. нижче). |
|
17:00 | Розуміємо, що тут хочеться затриматися. Але… Втомлені, задоволені, з купою гарних фотографій ми повертаємось додому! Що б приїхати сюди знову та знову! Думаємо, що розквіт його краси ще попереду, і сад не раз віддячить господарям весняним цвітінням, літньою стиглістю та щедрими фарбами осені. |
18:00 | Повернення до Запоріжжя. |
Вартість:
750 грн.
У вартість включено:
|
У вартість не включено:
|
|
Пропонуємо відвідати найцікавіші місця дніпропетровщини
Пам'ятник на місці загибелі князя Святослава Ігоровича - одна з найстаріших пам'яток, присвячених Стародавній Русі. Точне місце загибелі князя Святослава точно так і невідоме (історики припускають чотири можливі місця загибелі, у т.ч. і на острові Хортиця).
За легендою, біля знаменитого дніпровського порогу «Ненаситець», повертаючись після невдалого походу на Константинополь, загинув у бою з печенігами один із найвойовничіших і найдіяльніших київських князів Святослав Ігорович, син Княгині Ольги.
За час свого князювання (964-972 рр.) він встиг розгромити Хазарський каганат, підкорити в'ятичів, здійснити військові походи до Болгарії та Північного Кавказу. Чавунна плита на гранітному валуні на березі Дніпра встановлена в 1872 р. на передбачуваному місці загибелі князя. Напис на ній говорить: «У 972 році біля дніпровських порогів загинув у нерівному бою з печенігами російський витязь, князь Святослав Ігорович». Пам'ятник знаходиться на території колишнього Дитячого оздоровчого табору. Відвідувачів супроводжує охорона.
Микільський кромлех, також відомий як «Храм семи воріт» (за одними джерелами X-XII тис. до н.е., за іншими датуваннями - часи бронзи, а це приблизно 2 тис. до н.е.). Кромлех виявив свого часу і досить докладно описав в одному зі своїх численних праць Д.І. Яворницький.
Кромлех - купа каменів, викладених у вигляді кола, овалу, вісімки. Священне місце язичників, де спілкувалися з Богом, Космосом. Де вони приносили жертвопринесення. Нерідко, на місці таких ось капищ, потім християни будували церкви (наприклад на Монастирському острові в Дніпрі). Знаходиться за 200 м від річки Дніпро. Камені, з яких виготовлений кромлех, швидше за все, були парканами Дніпра. Багато хто має форму овалу (відполірувала річка, коли вони перебували в ній). Діаметр кромлеха - близько 9 м. Камені вкопані в землю. Кромлех має вигляд овалу. Знаходиться на покинутій галявині.
З книги Д.І. Яворницького «Дніпрові пороги»: «...То мегалітичний пам'ятник назвичайної рідкості; всередині його поставлено стійма 24 великі плоскі кам'яні кругом, один за одним, заввишки як росла людина, 16 саженів навкруги; усередині кола покладено людину, але кістяк остільки перетлів, що його ні взяти, ні виміряти ніяк не можна було...».
Поріг «Ненаситець» (Ненаситецький) - один із найстрашніших за старих часів порогів на Дніпрі, розташований поблизу сіл Микільське на Дніпрі (правим берегом) та Василівка на Дніпрі (лівим берегом).
З пуском Дніпрогесу відкрилося наскрізне судноплавство Дніпром. Гребля станції підняла води Дніпра на 37,5 метра, який накрив усі пороги. Найнебезпечніший із дніпровських порогів «Ненаситець» - опинився на глибині 14 метрів. Він мав 12 уступів. Це був єдиний із усіх дніпровських порогів, який через швидку течію не замерзав узимку.
Сотні суден і безліч людей знайшли свій кінець у його вируючих водах. За це він і був прозваний «ненаситним».
1787 року імператриця Катерина II, дорогою з Катеринослава (Дніпра) до Херсона особисто відвідала Ненаситецький поріг і спостерігала за тим, як лоцмани з селища Лоцманська Кам'янка (зараз це один із районів Дніпра і називається Лоцкаменка) проводили всі 80 суден її флотилії. Для цього на прилеглій скелі було споруджено спеціальний дерев'яний палац.
Музей фортифікації просто неба. Меморіал «Дніпровський плацдарм» у с. Військовому. Історія минулих тяжких днів. Реконструкція присвячена великій пам'яті воїнів, які загинули 1943 року під час переправи через Дніпро. Майже два криваві місяці тривала битва за звільнення Дніпра. Запеклі бойові дії не припинялися цілодобово аж до 23 жовтня, згодом було звільнено великі промислові центри України. На даний момент музей фортифікації просто неба являє собою лінію окопів глибиною до півметра, кулеметну позицію, мінометну позицію, позицію для зенітної зброї та бліндаж, який вигідно відрізняється від інших споруд своєю капітальністю. І весь комплекс передає дух безстрашних воєнних подвигів.
Зараз на місці колишніх боїв тиша, яка порушується лише співом птахів у лісі, що виріс на тому місці, де пролилася кров тисяч солдатів. І лише величний меморіал нагадує про події тих далеких днів. І так само, біля його підніжжя несе свої води могутній Дніпро.