2 листопада

Драма «Табу» у Дніпропетровському Театрі Одного Актора КРИК»

екскурсійний тур (1 день)
сучасна версія незвичайної та скандально
відомої повісті Льва Толстого «Крейцерова соната»


Коли сімейне життя починається з обману, воно не може закінчитися добре. Щойно порушується гармонія в парі - починається трагедія. І добре, якщо вони вчасно розійдуться. Це теж погано...
Але це тільки півбіди, біда починається, коли є діти. Біда тому, що ненависть у сім'ї одразу б'є по дітях. Якщо руйнуються дві долі, то це тільки дві долі, а коли руйнується ще й дитяча доля - то руйнується цілий Всесвіт.
Ця п'єса про стосунки, про сьогоднішній день, про те, як важливо одружуватися або виходити заміж тільки з любові. Тому головна тема вистави - це Табу на нелюбов.

Програма

10:00 Виїзд із Запоріжжя (пл. Маяковського - к/з Глінка - Дніпровська РА).
12:00 Прибуття до Дніпра. 
Програма першої половини дня буде опублікована ближче до дати віїзда.
14:00 Вільний час у центрі міста.
Ви можете пообідати в цікавих та яскравих кафе та ресторанах міста, відвідати торгово-розважальні центри, просто погуляти вуличками Дніпра, у парках, відпочити та насолодитися атмосферою прекрасного міста.

Увага! А ввечері охочі можуть відвідати Дніпропетровський театр опери та балету. Хто не захоче відвідувати концерт - вартість туру = 480 грн.
16:00 Вистава - драма «Табу» в Театрі Одного Актора (сучасна версія незвичайної і скандально відомої повісті Льва Толстого «Крейцерова соната»).
Повість «Крейцерова соната», була опублікована 1890 року і одразу зазнала цензури царської влади. Тільки після того, як Софія Андріївна Толстая, дружина письменника, отримала особисту аудієнцію в Олександра III, цар неохоче дозволив опублікувати повість у 13-му томі зібрання творів Л. Толстого. Але цензурна заборона лише збільшила привабливість твору, який задовго до публікації почали поширювати у списках і читати в приватних будинках. У 1890 р. американська пошта заборонила розсилку газет, де було надруковано повість.

У виставі багато шокуючої правди про стосунки чоловіка і жінки, які вступили під вінець шлюбу. Найважливіший посил вистави - кожна юна пара повинна усвідомити суть двох головних табу для шлюбу: на розпусту ДО шлюбу і, як не дивно, на САМ шлюб - якщо він без любові. Сама назва вистави - «Табу» - є квінтесенцією авторської ідеї, закритої для широкого обговорення. Режисер та актор переносить уявні події з життя персонажів у наш час. Головний герой (у Толстого - Позднишев, а в Мельника - господар весільного салону) - людина з чималим життєвим, а також негативним сімейним досвідом, наділена талантом оповідача, що охоче ділиться з глядачем історією родинної трагедії.

Цікаво, що Мельник переробляє текст повісті Толстого, цілковито осучаснюючи його. Скажімо, у виставі немає інтерпретації назви «Крейцерова соната»; не обіграно цей момент і в музичному оформленні вистави, що в Толстого є лейтмотивом теми кохання.
Втім, актор знаходить нові підходи в музичному вирішенні, використовуючи музичні теми сучасних гуртів і музикантів - «Cell» («Mister Avatih»), «Pitch Black» («Flex»), «Androcell» («Caribleyond») тощо.
Інтерпретація чоловічого начала відбувається у виставі через імпровізацію на саксофоні, яку виконує сам головний герой. Таким несподіваним темпоритмом, наголошеним завдяки світло-музичним ефектам, і розпочинається сценічне дійство. Соло на саксофоні Михайла Мельника «цементує» докупи всі складові цієї монодрами, в якій є відразу кілька фабул.
19:00 Виїзд додому.
20:30 Прибуття до Запоріжжя.

 

Вартість:

650 грн. 

У вартість включено:

  • проїзд комфортабельним автобусом;
  • вхідні квитки до театру;
  • супровід групи керівником;
  • страховка.

У вартість не включено:

  • харчування;
  • особисті витрати.
  •  

    Замовити поїздку

     

    Про театр

    Академічний український театр одного актора «КРІК» - єдиний в Україні та навіть у Європі театр, у якому актор є режисером вистав, сценаристом, сценографом, художником, музичним редактором, гримером, костюмером та душею - все в одній особі. Це лауреат багатьох фестивалів та конкурсів - народний артист України Михайло Мельник. Театр було засновано у 1989 році і вже з перших постановок заявив про себе на всю Україну. Це, мабуть, єдиний театр, де квитки на спектаклі розкуповуються за місяць наперед.

    Михайло Мельник про свій театр: «Мій театр - моя імперія, мій погляд на життя через мистецтво. Він може бути жорстким, несподіваним або ж надзвичайно добрим. Це все те, що мене наповнює. Це те, чим я живу, як я бачу цей світ. Інакше й не може бути, бо театр авторський».
    «Крик душі. Для Михайла Мельника - це не словосполучення, а жанр, у якому він працює понад 20 років. Усі спектаклі цього театру пронизані глибоким філософським, духовним осмисленням сучасності та майбутнього людства. У Дніпропетровську Мельник - явище. Він абсолютно щиро вважає, що його завдання - вчити свого глядача жити. Ти навіщо сюди прийшов? Яка твоя місія на Землі? - може запитати він після вистави когось із тих, хто сидить у залі.

    У кожній виставі Михайла Мельника резонує Україна, її болючі точки. Образи, які малює актор у своїх спектаклях, захоплюють, шокують, ранять душу, залишають філософські роздуми. 29 березня 2012 року за рішенням колегії Міністерства культури України театру було надано статус «академічний». У репертуарі театру вистави:
    «Гріх», за творами М.Коцюбинського;
    «Дикий", за новелою С.Цвейга «Амок»;
    «Непізнані», за новелою С.Цвейга «Лист незнайомки»;
    «Сонце в очах твоїх…», романтичний спектакль-контакт для закоханих сердець.


    Back to top