під замовлення
Дивовижна Україна: Софіївський парк та Буцький каньйон
екскурсійний тур (2 дні / 2 ночі)
Запоріжжя - Умань - Вінниця - Запоріжжя
Ласкаво просимо до самого серця України - черкаський край! Умань... Цю мальовничу місцевість називають казковою країною - настільки тут все поетично, казково та чудово! У світі існує всього кілька парків, таких як Софіївський парк - один із видатних творінь садово-паркового мистецтва. А ще Ви на власні очі побачите справжнє диво - Буцький каньйон! Черкаське диво природи знаходиться в селищі Буки та розташовується на річці Гірський Тикіч. Недарма це місце називають «Маленькою Швейцарією». Тут завжди загадково, тихо та добре. Прекрасна природа: річка, валуни, стрімкі скелі, яким 2 мільярди років… І, мабуть, можна гарантувати, що ви залишитеся під великим враженням після відвідування цих місць, запам'ятайте на все життя і ще раз повернетеся сюди!
Програма:
1 день (30.09.2023) |
|
06:00 | Виїзд із Запоріжжя (пл. Маяковського - КЗ ім. Глінки - Каховська). |
11:00 | Прибуття в Хутір «Надія» (розташований за 20 км від м. Кропивницького). Філія Кіровоградського обласного краєзнавчого музею - заповідник-музей І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія - одна з найбільш унікальних історико-культурних пам’яток України та гордість Кіровоградщини. Засновник українського театру Іван Тобілевич (більщ відомий в світі як Карпенко-Карий) перетворив кусочок української провінції на творчий оазис, коли оселився тут після свого заслання у 1887 році. Саме в цьому місці під керівництвом М. Кропивницького проводили репетиції перша українська театральна трупа. Цей творчий осередок відвідували численні видатні постаті театру, і сам Карпенко-Карий створив тут свої найкращі твори, такі як «Господар», «Сто тисяч» і багато інших. Музей оточений чудовим парком, який був засаджений І. Тобілевичем. Він почав традицію, відповідно до якої кожен друг або гість маєтку садив своє дерево. Завдяки цьому, зараз в маєтку існує унікальна алея слави, де ростуть величезні дуби, посаджені багато років тому Марією Заньковецькою, Миколою Садовським, Михайлом Старицьким і Марком Кропивницьким. |
14:00 | Прибуття в Буцький каньйон. За півгодини їзди від Умані, на Вас чекає одне з найкрасивіших місць в Україні - Буцький каньйон. Він входить до сотні найкрасивіших місць України та посідає друге місце у рейтингу «Сім чудес Черкащини». Ще кілька років тому мало хто знав про це місце і зараз воно тільки починає набирати популярності. Ми сподіваємося, що Ви із задоволенням подивіться це диво України! Це місце називають «Маленькою Швейцарією», а краєвид тут абсолютно нетиповий цієї частини України. Каньйон у селі Буки невеликий, всього близько 5 км завдовжки, вузький, глибокий та звивистий. Його ширина близько 20-40 м, а глибина води - до 20 м. В одному з місць каньйон нагадує знаменитий Стоунхендж - скелі утворюють кам'яну браму, а одне з величезних каменів лежить зверху нерівно, ніби його туди поклали спеціально. Тут завжди загадково, тихо та добре. Прекрасна природа, річка, валуни, стрімкі скелі, які існують з часів протерозойської ери і налічують 2 мільярди років (щоб було зрозуміліше - на той час із живності на Землі водилися лише бактерії та гриби)! Увага! На нас чекає пішохідна прогулянка каньйоном, купання в природних джакузі (якщо дозволить погода) та відпочинок. Рекомендуємо одягнути зручний одяг та взуття, взяти купальні речі. |
Обід. | |
Прибуття в Умань. Поселення в готель. Вільний час. | |
2 день (01.10.2023) | |
08:00 | Виселення з готелю. Час на сніданок. |
Відвідування парку «Софіївка». Екскурсія до Софіївського парку «Парк, в ім'я кохання...». Софіївка, визнаний шедевр світового садово-паркового мистецтва, відомий далеко за межами України та приваблює тисячі туристів. Тут Ви знайдете Англійський парк, де зібрана багата колекція рослин з усього світу, каскади озер та водоспадів. Ви будете зачаровані дивовижними краєвидами, численними фонтанами, штучними гротами та вишуканими скульптурами античних богів та богинь. На які тільки безумства йшли чоловіки, щоб здивувати своїх коханих: починали війни та складали сонети, будували повітряні замки та цілком реальні розкішні парки. Саме так двісті років тому освідчився своїй коханій дружині Софії граф Станіслав Фелікс Потоцький. Названий парк на честь його дружини Софії Вітт-Потоцької і був подарований їй до дня народження у травні 1802 року. Граф був щедрий - на будівництво парку він виділив 15 мільйонів польських злотих. 800 кріпаків створювали озера, підземні річки, гранітні гроти. Потоцький був готовий кинути до ніг коханій весь світ. |
|
12:00 | Вільний час у парку. Гуляємо по парку і насолоджуємося жовтизною листя, прохолодою водойм і величчю античних скульптур. Можна пообідати та скористатися додатковими послугами парку: - катання на човні по підземній річці Ахеронт (70 грн.); - прогулянки на конях (50 грн.) і багато іншого. |
14:00 | Відправлення додому. |
22:00 | Прибуття до Запоріжжя. |
Вартість:
2820 грн.
У вартість входить:
|
У вартість не входить:
|
|
Про Софіївський парк
Цей надзвичайно мальовничий край називають казковою країною - настільки тут все дивовижно, поетично і прекрасно. Тут Ви знайдете Англійський парк, де зібрані рясна колекція рослин з усього світу, каскади озер та водоспадів. Ви будете зачаровані вражаючими краєвидами, численними фонтанами, штучними гротами та вишуканими скульптурами античних богів та богинь.
Дендропарк «Софіївка» знаходиться у затишному місті Умань, це один із найкрасивіших парків Європи, закладений провідними архітекторами Західної Європи для багатого польського магната графа Потоцького та його дружини Софії. Пізніше парк було перетворено за бажанням нових власників - російської королівської родини.
Парк широко відомий як в Україні, так і за її межами - це один із найвидатніших витворів світового садово-паркового мистецтва. У світі є лише кілька парків, таких як Уманський парк «Софіївка». Софіївський державний дендрологічний заповідник займає площу понад 150 га. Перші письмові згадки про місто Умань належать до 1616 року. Головною пам'яткою міста є державний дендрологічний Софіївський парк (заснований у 1796 р.).
До яких тільки безумств йшли чоловіки, щоб вразити своїх коханих: починали війни та складали сонети, будували повітряні замки та цілком реальні розкішні парки. Саме так, двісті років тому, освідчився своїй коханій дружині Софії, граф Станіслав Фелікс Потоцький. Граф був великодушний і щедрий - на будівництво парку він виділив 15 мільйонів польських злотих. 800 кріпаків створювали озера, гранітні гроти, підземні річки. Весь світ, Потоцький був готовий кинути до ніг своєї коханої.
Все в парку нагадує Грецію - батьківщину обраниці графа: статуї давньогрецьких богів, Критський лабіринт, та підземна річка, що веде до похмурого царства Аїда. Софія часто каталася на човні річкою, причому рухалася тільки у зворотному напрямку: від смерті до життя. Вона взагалі дуже любила життя і та відповідала їй взаємністю. Поки що смерть не забрала трьох її дітей. На згадку про них у парку з'явився найкрасивіший і найсумніший водоспад: «Три сльози». Можливо, розпач штовхнув графиню в чужі обійми, хто знає? Граф не зміг пережити зраду. І все-таки час, подібно до талановитого скульптора, відтяв все зайве і доніс до нас лише прекрасну історію кохання, зображену на віки в красі Софіївського парку.
«Забудь тут пам'ять про нещастя,
прийми щастя віщіше.
Якщо ти щасливий стань ще щасливішим».
Ці слова за наказом Потоцького було висічено у гроті, який люди прозвали гротом щастя. Кажуть, «якщо зайти сюди та загадати бажання, воно обов'язково здійсниться».