під замовлення

Найкрасивіші парки України: «Олександрія» та Буки

эекскурсійний тур (1 день)
Київ - Біла Церква - село Буки - Київ

Чи знаєте ви, що «Олександрія» найбільший парк в Україні? Його загальна площа дорівнює 405,6 га. Щоб вивчити цей шедевр паркового мистецтва у подробицях, знадобиться не один день. Але щоб оцінити його красу та поповнити лави захоплених шанувальників «Олександрії», достатньо і побіжної екскурсії - Вам захочеться повертатися сюди знову і знову! Адже тут можна ненадовго забути, в якому божевільні ми живемо.
Можна просто неспішно гуляти алеями, сидіти на лавках, дихати чистим повітрям, слухати птахів та водоспади, милуватися віддзеркаленням неба у дзеркальній гладі ставків. Можна, стоячи під склепіннями колонади «Луна», розповідати пошепки секрети - кожне слово, сказане зовсім тихо в одному кінці цієї казкової споруди, виразно чути на іншому. Неймовірні відчуття!


Програма: 

08:00 Збір групи м.Київ метро «Палац Україна» (стоянка біля виходу з метро).
Виїзд з Києвa. Переїзд до м. Біла Церква (Київська область).
08:20 Екскурсія дендропарком «Олександрія». Вільний час.
Державний дендропарк Національної Академії наук України «Олександрія» - це пам'ятка садово-паркового мистецтва, заснована наприкінці XVIII ст. Парк вважається не лише найбільшим в Україні, а й один із найбільших парків Східної Європи (405,6 га). Парк є зразком пейзажної паркової композиції, основу якої складають рослини, архітектурні споруди, скульптури, водна гладь річки Рось та ставків.
Парк було закладено у 80-х роках XVIII ст. графом Ксаверієм Браницьким і названо на честь дружини графа - Олександри. Відомий французький архітектор-паркобудівник Мюффо став автором генерального плану парку. Основним стилем «Олександрії» стала модна на той час англійська, або ландшафтна.
На території парку «Олександрія» було збудовано літню резиденцію родини Браницьких («Аустерія», або «Дидинець») та багато інших архітектурних споруд: Царський павільйон, в якому жили гості Браницьких - члени царської родини, Танцювальний павільйон, колонада «Эхо»,
павільйон «Ротонда», «Руїни», «Китайський місток» і т.п.

Парк прикрасили бронзовими та мармуровими скульптурами, вазами, декоративними композиціями з великих брил та штучних земляних піднесень. До середини XIX ст. «Олександрія» перетворилася на один із найпрекрасніших пейзажних парків Східної Європи, з елементами романтизму та сентименталізму. З Північної Америки та Західної Європи до парку завозилися рідкісні екзотичні рослини. У глибоких балках були споруджені каскади ставків, наповнених чистою ключовою водою, водоспади та фонтани.
Алеями прекрасного парку свого часу гуляли: Т.Г. Шевченко, Г.Р. Державін, декабристи М.П. Бестужев-Рюмін, С.І. Муравйов-Апостол, граф Густав Олізар, і навіть члени імператорської сім'ї. Та й Ви із задоволенням насолодитеся прекрасними краєвидами та прогулянкою. Пам'ятайте - загальна протяжність дорожньо-алейної мережі парку більше 20 км, щоб пройти всіма алеями і стежками, уважно оглядаючи ландшафти, що примикають до них, знадобиться не один день.
13:00 Переїзд у с. Буки (Сквірський р-н, Київської області). Екскурсія по храмовому комплексу. Вільний час.
У селі Буки Київської області (не плутайте з Буками на Черкащині) розташований молодий красивий ландшафтний парк (2,7 га). Він був заснований 1996 р. меценатом-підприємцем Іваном Сусловим. Нині це один із найкрасивіших сучасних парків України.
Парк складається з двох частин: храмового комплексу та самого ландшафтного парку. Під час екскурсії Ви зможете дізнатися багато цікавого, побачити Поляну казок та міні-зоопарк, де живуть лев, вовченята, страус, ведмеді, олені та інші тварини.
Для будівництва храмового комплексу та проектування парку було запрошено архітектора Юрія Бабича. Цей комплекс, мабуть, найважливіша його робота, яку він отримав державну премію.

Комплекс включає безпосередньо сам Храм і дзвіницю Святого Данила, названу на честь Данила Кучми, батька колишнього президента України. Тут також знаходиться фонтан, який стояв на майдані Незалежності до реконструкції. Після реконструкції площі розібраний фонтан багато років припадав пилом на одному зі столичних складів. Іван Суслов організував транспортування фонтану до села Буки, де його відремонтували. У парку збудовано міні-ГЕС, яка забезпечує електрикою весь комплекс. Електростанція дуже органічно вписана у ландшафт та є невід'ємним елементом парку. 2008 року Національний Банк України випустив пам'ятну монету, присвячену храмовому комплексу у селі Буки.

Можна дуже довго розповідати про різноманітність архітектурних пам'яток та скульптур цих двох, абсолютно різних парків, про неповторність та красу їхніх ландшафтів, але краще хоч раз поїхати та побачити! Незабутні враження - гарантуємо.
17:30 Виїзд до Києва.
20:00 Прибуття до Києва

 

Додаткова інформація

Увага! Цей цікавий та пізнавальний тур розпочинається о 08:00 у Києві, ст. метро «Палац Україна» та закінчується орієнтовно о 20:00 біля ст. метро «Палац Україна». Якщо ви приїхали до Києва всього на один день, то з / до залізничного вокзалу Ви дістанетесь метро з / до ст. Вокзальна.

Проїзд Запоріжжя - Київ
- виїзд із Запоріжжя поїздом № 038 П (Запоріжжя - Київ) о 19:46, прибуття о 06:02;
- виїзд будь-яким рейсовим автобусом з автовокзалу (Автолюкс, Гюнсел);
- будь-який інший транспорт на Ваш вибір.

Проїзд Київ - Запоріжжя
- виїзд з Києва поїздом № 038К (Київ - Запоріжжя 1) о 22:05, прибуття до Запоріжжя о 07:29;
- виїзд автобусом Автолюкс та авто вокзалу.

Вартість:

750 грн. + проїзд: Запоріжжя - Київ - Запоріжжя

У вартість включено:

  • проїзд;
  • супровід гіда-екскурсовода;
  • страхування на час подорожі.

У вартість не включено:

  • проїзд Запоріжжя - Київ - Запоріжжя;
  • вхідні квитки;
  • харчування;
  • особисті витрати.

 

Замовити поїздку

 

Рекорди дендропарку «Олександрія»

- найбільший дендропарк України - площа 405,6 га;
- найстаріший дендропарк України - заснований у 1788 році;
- має найбільшу серед парків та садів України колекцію рослин - понад 2500 видів, сортів та форм;
- діброва парку є найбільшою старо-віковою (середній вік дубів 200 років, максимальний - понад 400 років) та чистою із заплавних дібрів України (можливо навіть Європи) - площа 48 га;
- велика галявина (композиційне ядро парку) є рекордсменом за кількістю рослин, що виростають на обмеженій площі - 170 видів на 10 га;
- на території парку ростуть найстаріші в Україні тюльпанове дерево та сосна Веймутова.


Back to top